Засоби для лікування печії

Чи працюють вони?


Печія — поширена проблема, яка в той чи інший час вражає багатьох канадців. Це знайоме відчуття печіння за грудиною, яке є результатом того, що кислий вміст шлунка піднімається в стравохід (кислотний рефлюкс). Іноді печія може виникати після великої святкової трапези, вечірнього вживання алкоголю та жирної їжі, або, можливо, через те, що ви нещодавно не їли. Однак, коли печія стає частою і хронічною, це, ймовірно, є симптомом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Детальніше за посиланням: https://www.myalexandriya.com/stranicy/znachenie-raciona-pri-lechenii-izzhogi/

Може бути важко зрозуміти, що робити, коли з’являється печія. З такою різноманітністю безрецептурних (OTC) процедур, різноманітних трав’яних або інших природних засобів, а також ліків, що відпускаються за рецептом, вибір правильного лікування може стати пригодою.

Рефлюкс проти печії
Перший крок у пошуку правильного лікування передбачає розуміння відмінностей між печією та Рефлюкс. Рефлюкс — це хронічний стан, який визначається неправильним функціонуванням сфінктера між стравоходом і шлунком (нижній стравохідний сфінктер), через що вміст шлунка регулярно виштовхується в стравохід. Печія є найпоширенішим симптомом Рефлюкс, але інші симптоми включають постійний біль у горлі, хрипоту, хронічний кашель, часте прочищення горла, утруднене або хворобливе ковтання, астму, незрозумілий біль у грудях, неприємний запах з рота, ерозію емалі на зубах, відчуття клубок у горлі та неприємне відчуття ситості після їжі. Нелікований та стійкий рефлюкс  також може призвести до більш шкідливих захворювань, таких як езофагіт, стравохід Барретта та рак стравоходу.

Якщо ви відчуваєте ці симптоми рефлюксу, будь ласка, проконсультуйтеся зі своїм лікарем, тому що лікування цього захворювання є більш складним, ніж лікування періодичної печії, і, ймовірно, включатиме ліки, що відпускаються за рецептом. Якщо ви відчуваєте печію лише рідко, зазвичай після певних тригерів, і ви не відчуваєте інших симптомів рефлюкс, цілком імовірно, що у вас просто напади печії. Однак, будь ласка, проконсультуйтеся зі своїм лікарем, якщо у вас виникнуть запитання чи проблеми.

Ліки, що відпускаються за рецептом
Вони призначені для лікування рефлюксу, а не випадкової печії, і включають два типи ліків, які пригнічують вироблення кислоти. Антагоністи рецепторів гістаміну-2 (H2RAs) працюють шляхом блокування ефекту гістаміну, який стимулює певні клітини в шлунку виробляти кислоту, і включають циметидин, ранітидин, фамотидин і нізатидин. Інгібітори протонної помпи (ІПП) діють шляхом блокування ферменту, необхідного для секреції кислоти, і включають омепразол, лансопразол, пантопразол натрію, езомепразол, рабепразол, пантопразол магнію і подвійний декслансопразол із уповільненим вивільненням.

Лікування без рецепта
Більшість тих, хто стикався з печією, знайомі з безрецептурними ліками. Вони пропонують швидке полегшення випадкової печії та доступні в будь-якій аптеці чи продуктовій мережі. Це також може бути корисним для тих, хто має ГЕРХ, у ті часи, коли вони помічають, що їх поточного лікування тимчасово недостатньо. Ліки, які  нейтралізують кислоту, а інший продукт, нейтралізує шлункову кислоту та створює бар’єр для блокування кислоти, що піднімається в стравохід.1,2 Деякі невеликі дози H2RA також доступні без рецепта. . Як правило, ви не повинні використовувати ці продукти довше двох тижнів, і, якщо ви відчуваєте, що вам це потрібно, це може бути ознакою того, що у вас може бути Рефлюкс або що ліки від рефлюкс, які ви відпускаєте за рецептом, не діють достатньо добре.

Природні засоби
Більшість ліків, що використовуються для лікування печії, як за рецептом, так і без рецепта, пройшли ретельне тестування та дослідження, щоб встановити безпечне та ефективне використання, але як щодо природних засобів? Ви, ймовірно, бачили довгі списки природних ліків від печії, або, можливо, були друзі чи члени сім’ї, які клянуться використовувати харчову соду чи яблучний оцет для полегшення печії, але що говорять дані про ці методи?

Бікарбонат натрію (харчова сода): харчова сода є лужною речовиною і, як правило, безпечна для споживання, що робить її хорошим кандидатом для нейтралізації кислотності. Цілком логічно, що люди тягнуться до цього звичайного побутового предмета для лікування печії. Хоча деякі дані свідчать про те, що вона безпечна для випадкового використання, перевищення може призвести до стану, відомого як алкалоз, який може спричинити серцево-судинні розлади та є потенційно небезпечним. Харчова сода також містить дуже багато натрію, і вона може перешкоджати засвоєнню певні ліки. Використовуйте в помірних кількостях.

Кислоти: це дивний засіб, який зазвичай передбачає споживання яблучного оцту або лимонного соку, щоб придушити печію. Логіка полягає в тому, що не вся печія спричинена збільшенням кислоти, що зробить лікування, яке нейтралізує кислоту, безглуздим. На думку прихильників цього методу, результатом може бути печія

Добавить комментарий