Сучасні методи лікування зубів – це просто космос у порівнянні з можливостями стоматології ще двадцять років тому. Представники українсько-швейцарської клініки Healthy Dent розповіли, як лікують захворювання зубів та ясен в сучасній стоматології.
Терапія – найбільш затребуваний напрямок стоматології. Він включає різноманітні методи лікування зубів і ясен, з метою зберегти цілісність, функціональність та естетику зубного ряду. З якою б проблемою не звернувся пацієнт: зубний біль, кровоточивість ясен, підвищена чутливість емалі тощо, пріоритетна задача стоматолога – врятувати зуби пацієнта, тому в першу чергу застосовуються методи терапевтичного лікування.
Все починається з діагностики
Лікування зуба стоматолог не може почати, доки не визначить причину проблеми. Коли візуального огляду ротової порожнини недостатньо, використовуються додаткові варіанти діагностики: рентген, комп’ютерна томографія, ортопантомограма тощо. За результатами обстеження лікар визначає причину захворювання, визначає план та методи подальшого лікування.
Лікування карієсу, пульпіту та інших проблем із зубами
Карієс – найпоширеніша хвороба в світі, тому не дивно, що більшість звернень до стоматолога пов’язані саме з лікуванням наслідків карієсу. Тривалість та складність лікування залежить від стадії хвороби. На початковій стадії, коли ураження емалі проявляється у вигляді білої (крейдової) плями, проводиться мінімально інвазійне втручання, навіть без використання бормашини.
Для лікування середнього карієсу доводиться препарувати зуб, видаляти уражені тканини і ставити пломбу. На запущених стадіях, щоб врятувати зуб, зазвичай треба лікувати канали, а при сильній руйнації реставрувати зуб за допомогою вкладки або коронки.
Як лікують пульпіт та періодонтит
Пульпіт – запалення нервово-судинного пучка (простіше кажучи, зубного нерву), зазвичай виникає як ускладнення вчасно невилікуваного карієсу. Супроводжується сильним пульсуючим болем, часто флюсом. Саме з пульпітом найчастіше звертаються пацієнти, коли терпіти біль вже неможливо. Стоматологічна допомога полягає в лікуванні або видаленні пульпи, подальшому пломбуванні каналів і зубу. У разі атипового розташування коренів, скривлених каналів застосовується лікування зубів під мікроскопом.
Ще один наслідок карієсу – періодонтит. Це запалення тканин навколо зуба. Лікування комплексне, передбачає використання різних терапевтичних методів.
Лікування хвороб ясен
Кровоточивість і набряклість ясен, неприємний запах з рота, хиткість зубів – симптоми захворювань ясен: гінгівіту, пародонтозу, пародонтиту. Але основна проблема, що ці захворювання починаються безсимптомно, пацієнт тривалий час не відчуває болю і не помічає ніяких проблем. Вчасно виявити початок хвороби може тільки стоматолог, тому регулярний профілактичний медогляд допоможе уникнути тривалої і складної терапії.
Терапевтичне лікування полягає в усуненні джерела інфекції, чищенні ротової порожнини, покращенні кровообігу в слизовій тканині, укріпленні зубів та ясен. Для цього використовують гігієнічне чищення зубів, «Вектор»-терапію, фізіотерапевтичні методи, плазмоліфтинг.
Ендодонтичне лікування
До ендодонтичних методів лікування вдаються, якщо інфекція дістається зубного нерву. Це маніпуляції, спрямовані на лікування або видалення пульпи з подальшим пломбуванням каналів. Лікує канали стоматолог-ендодонт. За необхідності проводиться лікування зуба під мікроскопом. Це дає змогу зберегти зуб зі скривленими каналами, діаметр яких не перевищує 1 мм. Раніше такі зуби доводилося видаляти.
Оптичні прилади дають 30-40-кратне збільшення, тому стоматологічний мікроскоп використовується не лише для в ендодонтії. Застосування високоточної оптики під час лікування зубів зменшує необхідність робити проміжні рентгенівські знімки, дає змогу діагностувати ранній карієс, травми зубних коренів, найдрібніші пошкодження емалі тощо.
Художня реставрація зубів
Цей напрямок вирішує одразу дві задачі: відтворення функціональності зуба і презентабельного зовнішнього вигляду. До художньої реставрації вдаються, коли треба вилікувати зуби в «зоні посмішки» – це 10 верхніх і 8 нижніх передніх зубів. Для цього використовуються фотополімерні пломбувальні матеріали, що за властивостями ідентичні зубній емалі.
Вартість лікування
Ціни на лікування зубів дуже відрізняються в залежності від виду стоматологічної проблеми, використаних методів, задіяного обладнання та матеріалів. Але, в чому б не полягала проблема, в стоматології діє золоте правило: чим раніше виявлена хвороба, тим швидшим, простішим, а відповідно, і дешевшим буде лікування. Тому ще раз наголошуємо, хочете дбати про здоров’я зубів і не витрачати зайві гроші, приходьте на медогляд до стоматолога раз на півроку.