Експлуатація приватного будинку в холодний період року вимагає наявності в ньому системи опалення. Частіше всього, така система використовує в якості теплоносія звичайну воду, а в якості джерела тепла — котел. Саме від характеристик та властивостей опалювального котла залежить вартість та зручність експлуатації приміщення. Саме тому, в якості теплогенератора системи опалення приватного будинку найдоцільніше використовувати твердопаливні котли тривалого горіння. Таке обладнання здатне повністю забезпечити теплом приміщення з площею аж до 1000 квадратних метрів і при цьому суттєво знизити затрати на це.
Котлами тривалого горіння називають твердопаливні опалювальні котли що мають збільшений період спалювання однієї порції енергоресурсу. Досягається це перш за все за допомогою впровадження пошарового горіння. Це означає, що перетворюється в тепло не все паливо одразу, а лише окремий його шар. Реалізований цей процес завдяки направленій подачі повітря.
В якості енергоресурсу котли тривалого горіння використовують тверде паливо: дрова, вугілля, торф, паливні брикети, відходи деревообробної промисловості та сільського господарства (солома, шкарлупа насіння тощо). Як правило, воно має широку доступність та швидкі темпи відновлення. Результатом цього є низька ціна. Відповідно використання твердого палива в якості основного енергоресурсу повпливає і на вартість отримання теплової енергії для приватного будинку. Нескладний розрахунок показує, що ціна одиниці теплової енергії з твердого палива буде нижчою приблизно в 2 рази в порівнянні з природним газом і в 3-4 рази в порівнянні з електричною енергією.
Переваги використання котла тривалого горіння:
- Низька ціна енергоресурсу що застосовується.
- Простота монтажу та експлуатації
- Довгий період служби.
- Можливість диверсифікації палива.
- Можливість роботи без необхідності підключення до електромережі.
Чому потрібно купити саме котел тривалого горіння?
Все досить просто. Саме цей вид твердопаливного обладнання демонструє кращі показники тривалості горіння однієї порції палива. А цей параметр напряму впливає на зручність експлуатації. Адже мало хто має змогу та бажання постійно слідкувати за роботою котла та робити дозавантаження. Деякі моделі котлів тривалого горіння демонструють показники на рівні від 12 до 24 годин.
Управління роботою котла тривалого горіння може бути реалізоване за допомогою механічного чи електронного керування. Перший спосіб повністю енергонезалежний, не потребує необхідності підключення до електромережі. Це особливо актуально в віддалених поселеннях та місцях з перебійною подачею струму. Керування роботою на основі електронного програматора має переваги в точності температури теплоносія, можливості підключення додаткового периферійного обладнання, встановлення додаткових модулів.